Kurdeşen Bitkisel Tedavi
21 Haziran 2024

Kurdeşen Bitkisel Tedavi

Kurdeşen Hastalığı Nedir?

Kurdeşen, deri döküntüleri ile kendini belli eden bir rahatsızlıktır. Vücudun herhangi bir yerinde görülebilen bu rahatsızlık, deri reaksiyonuna yol açar ve görülen bölgede kırmızı renklerde kabartıların oluşmasına neden olur. Vücutta oluşan soluk kırmızı renkli döküntüler, apansız bir şekilde meydana çıkar ve çoğunlukla birkaç saat içerisinde kendiliğinden geçer. Aynı zamanda, kaybolan döküntülerin yerine yenisi gelir ve bölgede tekrar şişme oluşur.

Kurdeşen Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kurdeşen için bitkisel tedavi yöntemleri, öncelikle safra ve karaciğerin temizlenmesi aşamasıyla başlar. Bu yöntemler sayesinde safra ve karaciğerde meydana gelmiş olumsuzlukların düzeltilmesi mümkündür. Bitkisel tedavilerle arındırılan bu bölgelerin ardından, cildin görünümü iyileştirilir.

Kurdeşen Bitkisel Tedavi Nasıl Yapılır?

  • Hindiba Şerbeti
  • Sahdere Şerbeti
  • Peynir Suyu
Tüm malzemeler karıştırılır ve bol bol içilir.

Kurdeşen İçin Bitki Çayları

Rezene, papatya, fesleğen, tarhun, yaban mersini ve çaydan meydana gelen bir karışım yapılıp günlük olarak tüketilmelidir. İçmek için hazırladığınız bitkisel çayı, banyo yapacağınız suyun içerisine de bir bardak katın ve kompres yapın. Hem içecek olarak hem de vücut temizliği olarak kullanacağınız bitki çayları, size hem içeriden hem de dışarıdan yarar sağlayacaktır.

Kurdeşen İçin Şifalı Bitkiler

  • Domuzotu: Sedef, kurdeşen ve egzama hastaları için domuzotundan yapılmış bitkisel çay karışımı her gün tüketilmelidir. Bu çayı hazırlamak için öncelikle 750 ml suyu kaynatın. Su kaynayınca içerisine 2 çay kaşığı kadar domuzotu ekleyin ve 20 dakika dinlendirip için. Bu çayı her gün taze olarak hazırlayın ve bu şekilde tüketin.
  • Zencefil: Kurdeşen hastalığı olan kişiler için önemli bir bitkidir. Ancak bu bitkiyi çay olarak değil, banyo suyuna katarak uygulayın. Bunun için 250 gram zencefili yaklaşık 4 litre suyun içerisine koyun ve 7 dakika kadar dinlendirin. Elde ettiğiniz zencefilli suyu küvetinizin içerisine dökün ve temizlenme işleminizi gerçekleştirin.

Ekstra Bilgiler

Kurdeşen tedavisinde bitkisel yöntemler, modern tıbbın sunduğu tedavi yöntemleriyle birlikte kullanılabilir. Bitkisel tedavilerin etkinliği kişiden kişiye farklılık gösterebilir, bu yüzden herhangi bir bitkisel tedaviye başlamadan önce mutlaka bir uzmana danışılması önemlidir.

Bitkisel tedavi yöntemleri, vücudun genel sağlığını destekleyerek bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Ancak, kurdeşen gibi cilt rahatsızlıklarında alerjenlerden kaçınmak ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek de büyük önem taşır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kurdeşen Tehlikelimidir

Kurdeşen Tehlikelimidir

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kurdeşen Çeşitleri Belirtileri ve Tedavisi

Kurdeşen Çeşitleri Belirtileri ve Tedavisi

Kurdeşen Kaç Günde Geçer

Kurdeşen Kaç Günde Geçer

Ahmet Maranki Kurdeşen Belirtileri ve Tedavisi

Ahmet Maranki Kurdeşen Belirtileri ve Tedavisi

Kurdeşen Belirtileri ve Tedavisi

Kurdeşen Belirtileri ve Tedavisi

Yüzde Kurdeşen Belirtileri ve Tedavisi

Yüzde Kurdeşen Belirtileri ve Tedavisi